Propozycje sekcji artystycznych w Kartuskim Centrum Kultury.

SEKCJE ARTYSTYCZNE W KARTUSKIM CENTRUM KULTURY

DO POBRANIA ZGŁOSZENIE:

Zgłoszenie dziecka na zajęcia i zgoda na przetwarzanie danych 2021

NAUKA GRY NA GITARZE dla początkujących i zaawansowanych

Spotkanie organizacyjne i przesłuchanie do grupy początkowej we wtorek 7 września na godz: 17:00.

Gitara to cudowny instrument, którego popularność niezmiennie rośnie wśród młodzieży. Nauczyć się gry na gitarze może każdy…Zapisy dzieci i młodzieży od10 lat do 18 lat. Na zajęcia przynosimy swoją gitarę. Instruktor: Mieczysław Kilarski

Karnet miesięczny 40 zł

nr konta 50 1020 1866 0000 1702 0061 3125

SEKCJA PLASTYCZNA

Atrakcyjne zajęcia plastyczne; rysunek, malarstwo sztalugowe, grafika, rzeźba.

Program zajęć obejmuje malarstwo i rysunek w różnych technikach, pracę w glinie. Nasze zajęcia dla dzieci zapewniają wszechstronny rozwój talentu plastycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych od 9 lat.  instruktor: Jan Kamiński

Karnet miesięczny 20 zł

nr konta 50 1020 1866 0000 1702 0061 3125

ZESPÓŁ WOKALNY CANTO

Praca z zespołem polega na uzyskaniu jednolitego brzmienia wszystkich głosów, poszerzenia skali głosów oraz uzyskanie brzmienia wielogłosowego w utworach. Do zespołu należy ponad 20 osób. Każda z nich miała konsultacje indywidualne odnoście prawidłowej emisji głosu. Program: utwory rozrywkowe. Praca nad piosenkami.

Instruktorka: Agnieszka Łabuda Wiatr

Udział w zajęciach bezpłatny.

SEKCJA ŚPIEWU – EMISJA GŁOSU

Zajęcia emisji głosu Polegają na indywidualnych zajęciach.

Główne założenia planu pracy to rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień muzycznych. Kształtowanie głosu i umiejętności posługiwania się nim poprzez ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne,  dykcyjne, fonacyjne. Kształtowanie słuchu muzycznego oraz rozwijanie wrażliwości intonacyjno – emisyjnej.Praca z tą grupą polega na przygotowaniu do śpiewania, pracy nad oddechem, pracy na słuchem muzycznym i rytmicznym.

Instruktorki: Agnieszka Łabuda Wiatr

Karnet miesięczny 60 zł

nr konta 50 1020 1866 0000 1702 0061 3125

SEKCJA DZIENNIKARSKA

Wspólne pisanie ciekawych artykułów, opowiadania, felietony, recenzje oraz poezja. Praca nad czasopismem młodzieżowym „Reflektor”. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także osoby dorosłe.

Instruktorka: Karolina Serkowska

SEKCJA SZACHOWA

Sekcja szachowa – Jeśli chcesz się podszkolić bądź nauczyć się od podstaw zasad tej pasjonującej gry koniecznie musisz przyjść na te zajęcia. Zapraszamy dzieci i młodzież o różnych stopniach umiejętności. Dzięki zdobywanej na bieżąco wiedzy, uczestnicy zajęć mają możliwość reprezentowania województwa i kraju na wielu Turniejach Szachowych.

Instruktor: Piotr Kwidziński

Udział w zajęciach bezpłatny.

AEROBIK

Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, obuwie zmienne, wygodny strój co ćwiczeń i ręcznik, by spędzić wesołą godzinę na gimnastyce przy muzyce.

Karnet miesięczny 40 zł

nr konta 50 1020 1866 0000 1702 0061 3125

ZUMBA

Zumba to taneczny trening aerobowy, łączący aerobik z krokami latynoskich tańców, czasem także z ćwiczeniami siłowymi. Kroki i układy zumby są niezbyt skomplikowane i łatwe do zapamiętania, a w salach do ćwiczeń nie ma luster, żeby się nie stresować tanecznymi niedostatkami. Zajęcia zumby są formą treningu aerobowego, czyli tego najefektywniej spalającego kalorie i wzmacniającego serce, oraz treningu interwałowego – bo odbywają się w zmiennym tempie.

Karnet miesięczny 40 zł za cztery spotkania

nr konta 50 1020 1866 0000 1702 0061 3125

 

CHÓR CARTUSIA I KAKOFONIA

Główne założenia planu pracy to umuzykalnienie, praca z muzykami, a także rozwijanie umiejętności w zakresie śpiewu chóralnego oraz solowego.

Zapraszamy kobiety z wykształceniem muzycznym, czytające nuty.

Instruktorka: Małgorzata Kuchtyk.

Udział w zajęciach bezpłatny.

SEKCJA TEATRALNA

Rozwijanie umiejętności aktorskich oraz zdolność pracy w grupie twórczej. Praca nad tekstami jak również ćwiczenia dotyczące kontrolowania własnych emocji i zachowań.

Instruktor: Arkadiusz Urban

Udział w zajęciach bezpłatny.

Kartuska Scena Młodych Talentów (Sekcja Zespołów Muzycznych KCK)

Praca z uczestnikami projektu ma na celu, w zależności od charakteru zajęć:

-prowadzenie zespołu muzycznego składającego się z uczestników projektu.

-nabycie, rozwijanie i zdobywanie przez członków koła kolejnych umiejętności z zakresu śpiewu, interpretacji, pisania tekstów, komponowania, aranżacji utworów.

-przybliżenie metodyki pracy twórsczej i odtwórczej.

-zachęcanie do podejmowania pracy twórczej, szukania własnych środków wyrazu, brzmienia.

-przybliżenie członkom Sceny historii i najsłynniejszych twórców uprawianych przez nich gatunków muzycznych.

-poznawanie przez podopiecznych specyfiki pracy zawodowego artysty poprzez kontakt z profesjonalnymi instrumentalistami i specjalistami z dziedzin pokrewnych.

Instruktor: Adam Tersa

Udział w zajęciach bezpłatny.