Aerobik i Zumba czeka na Was.

Czym jest AEROBIK ?

Aerobik to nic innego jak ćwiczenia, w czasie których dochodzi do intensywnej wymiany tlenowej (trening cardio). Aerobik jest w ostatnim czasie niezwykle popularny. Nic dziwnego, ma on bowiem wiele zalet – pozwala szybko schudnąćpoprawia metabolizmwzmacnia serce i układ krwionośny. W czasie treningu wydzielają się endorfiny, zatem dobry humor i lepszy nastrój po wykonanych ćwiczeniach mamy gwarantowany.

Pod pojęciem aerobiku skrywają się ćwiczenia ruchowe i siłowe. Są opracowane w taki sposób, by wzmocniły mięśnie, rozciągnęły je i uelastyczniły. Z treningu tego typu mogą korzystać osoby młode, ale i kobiety w ciąży, dzieci oraz seniorzy. Wszystko zależy od ich kondycji i samopoczucia.

Czym jest ZUMBA ?

ZUMBA – to niesamowite połączenie tańców latynoamerykańskich z aerobikiem, dzięki którym można spalić nawet 600 kalorii. Łączy ona w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowo prostymi krokami oraz układami tanecznymi, wykonywanymi w doborowym towarzystwie. Zumba to zajęcia fitness poprawiające sylwetkę i pozwalające na zrzucenie zbędnych kilogramów w bardzo atrakcyjny, miły i wdzięczny sposób.


Co jeszcze warto wiedzieć o Zumbie?

Zumba jest bardzo efektywna – jako trening cardio łączy zabawę z wysiłkiem fizycznym, poprawia samopoczucie, wyzwala w nas pozytywną energię, ale również rzeźbi i ujędrnia nasze ciało.

Poprzez połączenie w Zumbie energetycznej i motywującej muzyki, w dynamicznych rytmach latynoamerykańskich z wyjątkowymi krokami, oraz ich prostymi połączeniami, zrywa się z monotonią normalnych zajęć grupowych.

Zumba to przede wszystkim świetna zabawa – na zajęciach bawimy się jak na „imprezie”, zapominamy o codziennych problemach i upływie czasu oraz nabieramy pewności siebie.


Dla kogo jest Zumba i kto może Zumbować?

Zumba jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i posiadaną kondycję. Łatwe do naśladowania kroki taneczne, urozmaicona kompozycja ruchów i energetyczna muzyka wprawia wszystkich w optymistyczny nastrój i pobudza do wspólnej zabawy. Łatwe ćwiczenia sprawiają przyjemność z Zumbowania nie tylko starszym uczestnikom, ale również i tym najmłodszym. W Zumbie nikt nikogo nie rozlicza z kroków, każdy daje z siebie tyle ile jest w stanie dać.

Krótko mówiąc Zumba to zajęcia, podczas których każdy uczestnik biorący w nich udział świetnie się bawi, a przy tym pracuje swoim ciałem i każdym mięśniem nad osiągnięciem doskonałej formy fizycznej.