Fotorelacja z półkolonii zimowych.

W pierwszym tygodniu ferii w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty rozwijające do dzieci w wieku 5 – 12 lat.
Dzieci podzielone były na 4 grupy wiekowe.
Zajęcia były dostosowane do wieku.
Z warsztatów mogło łącznie skorzystać 80 dzieci.
W programie były prawie codziennie zajęcia plastyczne, rytmiczne no i oczywiście muzyczne (karaoke), prowadzone przez naszych instruktorów i pracowników.
Dzieci brały udział w zajęciach w bibliotece w nowym dworcu, odwiedziły Kaszubski Park Krajobrazowy,gdzie same wykonywały karmniki dla ptaszków, które potem rozwiesiły na terenie Parku Solidarności.
Dwie starsze grupy wzięły udział w zajęciach w Somoninie w Ośrodku Terapii Zajęciowej. Tam miały okazje wykonać korale z filcu, figurki ze szkła lub drewna.
We czwartek wszystkie grupy pojechały na wycieczkę do Zoo Egzotycznego w Tuchlinie. Dzieci były zachwycone kolorowymi papugami, długimi wężami i niebezpiecznymi pająkami. Po pełnym przygód zwiedzaniu wszyscy zostali poczęstowani kiełbaską z ogniska.
Ostatniego dnia na zakończenie odbyło się spotkanie z teatrem przygotowane przez panią Wandę Neumann z Teatru Wybrzeże, potem warsztaty kulinarne oraz bal przebierańców. Było mnóstwo konkursów ze słodkimi upominkami. Podczas zabawy dzieci miały poczęstunek, który same wcześniej przygotowały,a były to pyszne zdrowe desery oraz smakowite przekąski jakimi były mini tortille.