Fotorelacja z powiatowych eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

0

W czwartek 21 marca w sali widowiskowej naszego Centrum Kultury, odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej.

W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 54 uczestników z terenu powiatu kartsukiego.

Konkurs recytatorski przebiegał w kategoriach klas:  I-III, IV-VI,VII-VIII i gimnazja oraz poezji śpiewanej.

Jury: Zbigniew Jankowski, Jolanta Zaworska oraz Maciej Szemiel ocenili dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Po przesłuchaniu wszystkich recytatorów, jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

KATEGORIA klasa I-III

I miejsce        Filip Weiher                          ZKiW Dzierżążno

II miejsce      Antonina Tomicka               SP Kiełpino

III miejsce     Monika Gliszczyńska          SP Przodkowo

wyróżnienie   Marta Bliźniewska               SP Przodkowo

wyróżnienie   Anna Trzebiatowska           SP Sulęczyno

KATEGORIA KLASA IV-VI

I miejsce         Michalina Koniarska          Kartuskie Centrum Kultury

II miejsce        Konstanty Mayrov             SP Sierakowice

III miejsce     Paulina Prądzyńska                        SP Klukowa Huta

III miejsce     Martyna Prądzyńska           SP Klukowa Huta

Wyróżnienie: Wiktor Karwacki                Kartuskie Centrum Kultury

 KATEGORIA VII-VIII klasy i gimnazja

I miejsce        Amelia Maszota                   SP Kamienica Królewska

II miejsce       Agata Konkol                       SP Staniszewo

II miejsce      Aniela Miloch                      SP Somonino

III miejsce     Dominika Treder                SP Mściszewice

KATEGORIA poezja śpiewana

I miejsce        Marcin Konkol                    Katolicka Szkoła w Kartuzach

II miejsce      Nicola Walaszkowska         ZSO nr 2 Kartuzy

Wyróżnienie  Wiktoria Daleka                   ZKiW Kamienica Królewska

Wyróżnienie  Aleksandra Kutniewska      SP Żukowo

 DO ELIMINACJI WOJEWÓDZKICH ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ NASTĘPUJĄCE OSOBY:

 KATEGORIA klasa I-III

I miejsce        Filip Weiher

KATEGORIA KLASA IV-VI

I miejsce         Michalina Koniarska

KATEGORIA klasy VII- VIII i gimnazja

I miejsce        Amelia Maszota

POEZJI ŚPIEWANEJ

I miejsce        Marcin Konkol

Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy za udział i drobny poczęstunek.

Jeszcze raz z tego miejsca gratulujemy  zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.