RÔDNO MÒWA fotorelacja eliminacje gminne.

0

W 48. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” eliminacje gminne.

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej

Z posiedzenia komisji eliminacji gminnych 48. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „ Rodnô Mòwa” w dniu 04 kwietnia 2019 r.

Komisja w składzie: Emilia Recław, Kazimiera Socha, Barbara Konkol,

po wysłuchaniu 31 uczestników postanowiła wydać werdykt i przyznać następujące miejsca:

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA I KLAS „O”

I miejsce- Zuzann Gruba- SP nr 2 w Kartuzach

II miejsce- Weronika Ropella-„Akademia Przedszkolaka” Kartuzy

III miejsce- Zuzanna Pallubicka- SP nr 5 w Kartuzach

KATEGORIA KLAS I – III Szkół Podstawowych

I  miejsce- Lena Ciechanowska-Sp nr 2 w Kartuzach

II miejsce- Alicja Marszk-Sp nr 2 w Kartuzach

Wyróżnienie- Aleksandra Gronda-Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach „Copernicus”

Wyróżnienie- Agnieszka Cybulska-SP nr 1 w Kartuzach

KATEGORIA KLAS IV – VI Szkół Podstawowych

I miejsce- Anna Turzyńska-SP Grzybno

II miejsce- Michalina Koniarska-SP nr 5 w Kartuzach

III miejsce- Iwona Labuda-SP Staniszewo

Wyróżnienie- Zofia Mielewczyk-SP nr 2 Kartuzy

Wyróżnienie- Fabian Marszałkowski-SP Mirachowo

KATEGORIA  VII-VIII i gimnazjum

I miejsce-Małgorzata Miotk-SP Staniszewo

II miejsce-Agata Konkol-SP Staniszewo

III miejsce-Liwia Tobys-SP nr 2 Kartuzy

KATEGORIA  Ponadgimnazjalne

I miejsce-Julia Czaja-I LO w Kartuzach

II miejsce-Dorota Mateja-ZSZiO Kartuzy

III miejsce-Patryk Brylowski-I LO w Kartuzach

III miejsce-Wiktoria Szynszecka-ZSZiO w Kartuzach

Do  eliminacji powiatowych które odbędą się 25 kwietnia 2019 r. zakwalifikowały się następujące osoby:

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA I KLAS „O”

I miejsce-Zuzann Gruba-SP nr 2 w Kartuzach

II miejsce-Weronika Ropella-„Akademia Przedszkolaka” Kartuzy

KATEGORIA KLAS I – III

I  miejsce-Lena Ciechanowska-Sp nr 2 w Kartuzach

II miejsce-Alicja Marszk-Sp nr 2 w Kartuzach

KATEGORIA KLAS IV – VI

I miejsce-Anna Turzyńska-SP Grzybno

II miejsce- Michalina Koniarska-SP nr 5 w Kartuzach

KATEGORIA VII-VIII i Gimnazja

I miejsce-Małgorzata Miotk-SP Staniszewo

II miejsce-Agata Konkol-SP Staniszewo

 KATEGORIA  Ponadgimnazjalne

I miejsce-Julia Czaja-I LO w Kartuzach

II miejsce-Dorota Mateja-ZSZiO Kartuzy

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.