Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moje Kaszuby”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moje Kaszuby”. Zadanie zostało zrealizowane dzięki Dotacji Gminy Kartuzy. Organizatorzy: Kartuskie Centrum Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
Zadaniem dzieci było stworzenie prac plastycznych na wskazany dla każdej z grup wiekowych temat.
Najmłodsi rysowali i malowali kaszubskie krasnoludki, starsi zaś tworzyli ilustracje do legendy „Stworzenie Kaszub”, rysowali wybraną scenę z książek „Balbina z IV B” lub „Mack”, przedstawiali Królewiankę Remusa.
Najstarsi rysowali tytułową postać lub scenę z dzieła Hieronima Derdowskiego opowiadającego o wędrówce pana Czarlińskiego.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym!
Jury w składzie:
1. Barbara Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego
2. dr Marcin Plichta, dyrektor Galerii Refektarz
3. Kazimiera Socha, dyrektor MiPBP w Kartuzach
Dnia 30 listopada 2021 r. w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach jury oceniało prace dostarczone przez uczestników w następujących kategoriach:
1) dzieci przedszkolne – Krôsniãta, czyli kaszubskie krasnoludki
2) dzieci z klas I – III szkół podstawowych – Legenda pt. „Stworzenie Kaszub”, autor: Janusz Mamelski
3) dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych – Balbina z IV B, autor: Danuta Stanulewicz lub „Mack”, autor: Janusz Mamelski (scenka z wybranej książki lub sama postać)
4) dzieci z klas VII – VIII szkół podstawowych – Królewianka Remusa
5) młodzież szkół ponadpodstawowych – „Ò panu Czôrlińsczim, co do Pùcka pò sécë jachôł”, autor: Hieronim Derdowski (wybrana scenka z książki lub postać pana Czarlińskiego)
Po przeanalizowaniu nadesłanych prac, jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących autorów:
W kategorii przedszkole:
I MIEJSCE Klaudia Kaźmierczak Przedszkole Dzierżążno
II MIEJSCE Natan Mielewczyk (SP Grzybno)
III MIEJSCE Filip Lange- (SP nr 2 Kartuzy)
Wyróżnienia
Celina Karczewska (Sp Kolonia)
Sylwester Szuta (Sp Kolonia)
Franek Kwidziński (Sp Kiełpino)
Lidia Kożyczkowska (Sp Kiełpino)
W kategorii klasy I-III:
I MIEJSCE Natalia Niklas (SP Grzybno)
II MIEJSCE Laura Pawelczyk (SP nr 1 Kartuzy)
II MIEJSCE Antonina Zalewska (SP nr 1)
III MIEJSCE Magdalena Baranowska (SP Prokowo)
Wyróżnienia
Maja Kurkowska (SP nr 2 Kartuzy)
Pola Ziemba (SP nr 1 Kartuzy)
Bartłomiej Rzepka (ZKiW Dzierżążno)
Hubert Januszewski (SP Kiełpino)
W kategorii klasy IV-VI:
I MIEJSCE Lena Hirsz (SP nr 2 Kartuzy)
II MIEJSCE Aniela Grzenkowicz (SP nr 2 Kartuzy)
III MIEJSCE Marta Kuchta (SP Prokowo)
W kategorii klasy VII-VIII
I MIEJSCE Zuzanna Karczewska (SP Prokowo)
Wyróżnienie: Wiktoria Lekner ( SP nr 2 Kartuzy)
Gratulujemy.