Za Nami półkolonie „MAŁE MIASTO KARTUZY”

Półkolonie „MAŁE MIASTO KARTUZY” dobiegły końca! Współorganizowane przez Kartuskie Centrum Kultury i @Fundacja Kaszubska, finansowe przez @Fundacja BGK, na długo zostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i naszej.

Każdego dnia uczestnicy projektu mającego patronat Ministerstwa Finansów i wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej spotykali się z przedstawicielami 20 zawodów. Za udział w tychże spotkaniach i swoją pracę zarabiali „talary”. Po zakończonych zajęciach swoje zarobki, pomniejszane o podatek i koszt posiłku, wpłacali do banku na specjalną, oprocentowaną lokatę. Pieniądze każdego dnia mogły być wydawane w sklepiku „Kusiciel”, gdzie na dzieci czekały napoje i smakołyki. Ten, komu udało się zaoszczędzić najwięcej, mógł zrobić największe zakupy w ostatni dzień projektu – w „sklepie marzeń”. Tam na dzieci czekały przeróżne zabawki.

Z podatków, które były potrącone dzieciom za każdy dzień uczestnictwa, zostanie zrealizowana inwestycja na terenie Kartuz o wartości 10 000 zł. Zgodnie z wyborem dzieci będą to wiszące huśtawki na placu zabaw w Parku Solidarności. Już nie możemy się doczekać, by pokazać Wam efekt końcowy!

Dziękujemy:

  • przedsiębiorcom, którzy całkowicie nieodpłatnie poświęcili swój czas na spotkania z dziećmi,
  • rodzicom – za zaufanie, którym obdarzacie nas powierzając nam swoje dzieciaczki,
  • pracownikom KCK i wolontariuszom – za wspaniałą opiekę nad dziećmi.