30 Finał WOŚP w Kartuzach.

Jesteśmy po kolejnym, tym razem 30 Finale WOŚP.
Jak zagrały Kartuzy?
Jako szef sztabu musze przyznać, ze ten finał był finałem wyjątkowo trudnym.
Sytuacja epidemiologiczna w kraju, Orkan Nadia przechodzący przez pomorze, a także ogólna sytuacja zmian ekonomicznych, nie ułatwiły kwesty naszym wolontariuszom i częściowo wpłynęły na osiągnięty wynik.
W tym roku nie udało się nam pobić rekordu (2018 r. 94.000,00), ale wynik był lepszy niż zeszłoroczny (2021r. 61.000,00).
Nie o to jednak chodzi. Nas cieszy to, że jest kilkuset żywych ludzi, którym daliśmy impuls do zmiany i pokazaliśmy, że komuś mogą pomóc. Mowa tu o naszych wolontariuszach. Nasz sztab zamknął listę wolontariuszy na 115 osobowym zespole. Z przyczyn niezależnych związanych min. z kwarantannami, 20 osób musiało zrezygnować, ale i tak stworzyliśmy świetny team.
Z tego miejsca my organizatorzy pragniemy serdecznie podziękować wszystkim kwestującym, to im należą się największe podziękowania – zbierali datki nie zważając na porywisty wiatr i deszcz. Słowa uznania należą się także tym, którzy ich tu podwozili, rodzicom, a także tym którzy proponowali gorącą herbatę i posiłki.
To oni są najsilniejszym i najmocniejszym fundamentem naszego sztabu.
W naszym sztabie czyli w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się licytacje orkiestrowych gadżetów i innych atrakcyjnych przedmiotów. Pojawili się m.in. członkowie Zespołów Muzycznych Kartuskiego Centrum Kultury, piosenki Franka Sinatry zaśpiewał Arkadiusz Urban. Imprezę zwieńczył koncert zespołu Piotr Lemańczyk Electric Band Trio.
Dziękujemy także wszystkim obecnym biorącym udział w naszym finale.
Im większa orkiestra tym piękniejszy oddźwięk.
Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na licytację vouchery, fanty, tym samym przyczyniając się do zasilenia naszych puszek.
Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Kolonii za przygotowanie wypieków.
Dziękujemy, za wsparcie władz Kartuz i włączenie się w inicjatywę.
Podsumowując, 30 Finał WOŚP w Kartuskim Centrum Kultury, zebraliśmy z samej kwesty 52.200,00 zł, z licytacji w naszym Centrum Kultury 6.000,00 zł, w eSkarbonce czyli z licytacji na Kartuzy.info 6.934,00 zł.
Łącznie 65.134,00 zł.
Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.
Dziękujemy, że graliście z nami.