Dziś 10 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Kaszuby”.
W tegorocznej edycji obowiązywały następujące tematy dla poszczególnych grup wiekowych:
Przedszkole – KASZUBSKIE STOLEMY
Klasa I-III szkoła podstawowa – KASZUBSKIE PURTKI
Klasa IV-VI szkoła podstawowa – GWIŻDZE
Klasa VII-VIII szkoła podstawowa – NOWA I STARA CHËCZ KASZUBSKA
Szkoły średnie – REMUS I TRĄBA (scenka z „Życia i przygód Remusa”)
Jury w składzie: Barbara Kąkol, Marcin Plichta, Jolanta Czerwińska dnia 03 grudnia 2019 r. oceniało prace i wyłoniło najlepszych uczestników:
W kategorii przedszkole:
I MIEJSCE Tomasz Stolc (Przedszkole „Kubuś Puchatek” Kartuzy)
I MIEJSCE Dawid Piekarski (SP Mirachowo-punkt przedszkolny)
II MIEJSCE Dominika Węsiora (Przedszkole „Aniołek” Kiełpino)
II MIEJSCE Oliwia Bobkowska (SP Reskowo-punkt przedszkolny)
III MIEJSCE Weronika Niedziółka- (SP Glincz punkt Przedszkolny)
III MIEJSCE Zuzanna Markowska- (SP nr 2 Kartuzy punkt przedszkolny)
wyróżnienia Alicja Poprota (SP nr 1 Sierakowice punkt przedszkolny)
wyróżnienie Zuzanna Ciesielska (SP nr 5 Kartuzy punkt przedszkolny)
W kategorii klasy I-III:
I MIEJSCE Malwina Kiszko (SP nr 1 Żukowo)
I MIEJSCE Lena Hirsz (SP nr 2 Kartuzy)
II MIEJSCE Jakub Górski (SP Kamienica Królewska)
II MIEJSCE Milena Kosater (SP Glincz)
III MIEJSCE Kornelia Chmielewska (SP Egiertowo)
III MIEJSCE Eryk Neuman (SP Staniszewo)
Wyróżnienie: Rozalia Damaszk (SP nr 1 Sierakowice)
W kategorii klasy IV-VI:
I MIEJSCE Nadia Furman (SP nr 1 Sierakowice)
I MIEJSCE Roksana Rutkowska (SP Brodnica Górna)
II MIEJSCE Antonina Kuchta (SP nr 1 Żukowo)
II MIEJSCE Anna Majkowska (SP nr 1 Sierakowice)
III MIEJSCE Julia Byczkowska (SP nr 5 Kartuzy)
III MIEJSCE Zuzanna Kwidzińska (SP Egiertowo)
wyróżnienie: Oliwier Górecki ( SP Dzierżążno)
W kategorii klasy VII-VIII
I MIEJSCE Weronika Tutkowska (SP Staniszewo)
II MIEJSCE Karolina Mielewczyk (SP nr 2 Kartuzy)
II MIEJSCE Małgorzata Joskowska (SP Staniszewo)
III MIEJSCE Maciej Mejer (SP Kolonia)
wyróżnienie: Weronika Konkol ( SP nr 2 Kartuzy)
wyróżnienie: Klaudia Halman (SP Egiertowo)
Szkoły średnie
I MIEJSCE Julia Tusk (ZSZiO Kartuzy)
II MIEJSCE Natalia Wolska (ZSZiO Kartuzy)
II MIEJSCE Paulina Slas (I LO Kartuzy)
Wyróżnienia: Szymon Czapiewski (ZSZiO Kartuzy)
Każdy z laureatów otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową ufundowana przez Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie.
Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.