Otwieramy nabór do formacji tanecznych dla każdego!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą taneczną, która skierowana jest do wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek.

Zgłoszenia przesłać prosimy na adres biuro@centrum.kultury.pl

Karta zgłoszeń uprawniająca do zapisu na zajęcia.

Zgłoszenie dziecka na zajęcia taneczne. pdf

Zgłoszenie dziecka na zajęcia taneczne. word

Do pobrania plan zajęć tanecznych:

Formy Artystyczne KCK plan zajec 2022.docx

 

Balet – wiek uczestnika od 5 lat, karnet miesięczny 50 zł.

Uczestnictwo w zajęciach baletu niesie za sobą naprawdę wiele korzyści. Balet przede wszystkim poprawia koordynację ruchową dziecka. Wpływa również na prawidłową postawę. Dzieci i młodzież, już po uczestnictwie w kilkunastu zajęciach chodzą wyprostowani i przestają się garbić. Nie wiem czy wiecie, ale ćwiczenia te wzmacniają także śródstopie i wspomagają terapię płaskostopia i wad postawy. Dzięki zajęciom baletowym dzieci zaczynają się o wiele ładniej poruszać, z klasą, wdziękiem, lekkością i gibkością. Balet ma również bardzo dobry wpływ na psychikę dziecka, prowadzi do polepszenia koncentracji, samodyscypliny, a także kształtuje wrażliwość i zdolność przeżywania. Dzieci, które zmagały się z nadwagą, dzięki różnego rodzaju ćwiczeniom zgubią kilka niepotrzebnych kilogramów.

Akademia Małego Tancerza  – przedział wiekowy 4-6 lat, karnet miesięczny 50 zł. 

Program nauki w tej grupie wiekowej ma charakter zabawy z rytmem, polega na oswojeniu dzieci z muzyką i ruchem, pojawiają się proste elementy tańca, rytmiki. Ruch, rytm i muzyka – wszystkie dzieci mają je rzeczy we krwi. Nawet szkraby, które ledwo zaczęły raczkować, podrygują rytmicznie, kiedy słyszą ulubioną melodię. Jeśli widzisz, że pląsy i obroty sprawiają twojej latorośli ogromną frajdę, zapisanie jej na lekcje tańca dla dzieci to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko wkroczy w magiczny świat tańca, dowie się, na czym polega rytm i pozna podstawowe kroki taneczne. Nie musisz martwić się o to, czy jest już gotowe na udział w zajęciach tanecznych – Zabawy z tańcem i muzyką są przystosowane do rozwoju psychomotorycznego 4-latków i pozwalają na rozwijanie ich umiejętności ruchowych. Na zajęcia zapraszają instruktorki z niesamowitą energią i ogromną chęcią nauczenia maluchów tego, co najważniejsze – tańca. Będąc na sali całą uwagę poświęcają swoim podopiecznym, nawiązując z nimi świetny kontakt. Dbają o to, by każde dziecko czuło się w czasie zajęć dobrze i potrafiło połączyć naukę z dobrą zabawą.

Formacja Taneczna  „AleJazz”   7-14 lat, karnet miesięczny 50 zł.

Taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp.

Taniec Towarzyski „Pierwszy Krok”  7-14 lat, karnet miesięczny 50 zł

To styl w którym specjalizuje się nasze Studio. Po 20 latach nauki i czynnego uczestnictwa w zawodach przyszedł czas na przekazanie zdobytej wiedzy młodszym pokoleniom. Styl ten uczy prawidłowej postawy czy koordynacji. Jako jedyny uczy nie jednego a 10 tańców takich jak SAMBA, CHA CHA, JIVE czy WALC. Nasi tancerze regularnie startują w ogólnopolskich turniejach tańca, zdobywając na nich najwyższe lokaty o pucharach, medalach, dyplomach i nagrodach rzeczowych nie wspominając.

Breakdance – 6-12 lat, karnet miesięczny 50 zł

Unikatowy taniec z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi. Najbardziej wysiłkowy styl z naszej oferty. Pompka przy nim to zabawa.

Kurs Tańca dla Dorosłych  (karnet miesięczny 100 zł od pary)

Latino Solo 80 zł  (4 wejścia)

To zajęcia stworzone szczególnie z myślą o kobietach. Specjalnie przygotowane choreografie, które zawierają elementy salsy, samby, rumby i cha-chy oraz gorące rytmy muzyki latynoskiej, pozwolą każdej z pań poczuć się wyjątkowo. A przy okazji – bezboleśnie zgubić zbędne kilogramy.

Aerobik  40 zł  (8 wejść)

Ten rodzaj wysiłku jest systemem zaawansowanych ćwiczeń. Jest on oparty na dostarczaniu dużej ilości tlenu do komórek. Pozwala to efektywnie spalać komórki tłuszczowe. Celem jest pozbycie się niechcianych kilogramów, wymodelowanie sylwetki oraz zwiększenie wydajności organizmu. Intensywne i długie sesje pozwalają osiągnąć wszystkie wyżej wymienione założenia. Ćwiczenia odbywają się w rytmie muzyki, która znacznie ułatwia całe zadanie. W Polsce istnieje wiele szkół oraz klubów, które oferują takie zajęcia, choć ćwiczenia można wykonywać w domu lub podczas sesji online. Trening wykonywany jest w rytm tańca i jest on połączony z nim pewnymi elementami.

Zumba  40 zł ( 4 wejścia) 80 zł (8 wejść) 

Kompletny program treningowy, zawierający wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi (salsa, merengue, cumbia, reggaeton, soca, samba, tango, flamenco), ale także tańcem brzucha czy Quebraditą.

Zajęcia poprowadzą: Paweł Zięba, Joanna Zięba, Monika Borkowska, Mateusz Janiak, Weronika Wolańska oraz Joanna Labuda i Svetlana Zharikowa.