Fotorelacja z 44. edycji Truskawkobrania.

Za nami kolejna edycja  Truskawkobrania. Święto kaszubskiej truskawki co roku przyciąga tłumy miłośników tych słodkich owoców.

W sobotę od godzin porannych mieliśmy okazję uczestniczyć w części imprezy związanej z jarmarkiem truskawkowym, gdzie królowała kuchnia regionalna przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich, stoiska rękodzielnicze prezentujące prace artystyczne i plantatorzy sprzedający truskawki i przetwory owocowe.

Podczas trwania imprezy jak co roku organizowane są też dwa konkursy. Konkurs na „Najładniejsze stoisko truskawkowe”, jak i konkurs na „Najlepszą potrawę z truskawką”.

W tym roku pierwszą nagrodą za stoisko otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Brodnicy Górnej, drugie miejsce zajęły panie z Koła z Gowidlina, a trzecie miejsce trafiło do stoiska Pani Ludwiki Wenty z Chmielna. W kwestii potrawy z truskawką pierwsze miejsce powędrowało do Haliny Miotk za „Karpia z truskawkami w galarecie”, drugie miejsce otrzymały „ Kaszubianki ” z Kamienicy Szlacheckiej za „Polędwicę otuloną boczkiem z sosem truskawkowym” ,a trzecie miejsce za oryginalną sałatkę z wędzonym łososiem otrzymała Pani Ludwika Wenta. Gratulujemy zwycięzcom za oryginalne smaki

 

W programie artystycznym imprezy zaplanowane były dwa koncerty, które ściągnęły ogromną rzeszę publiczności. Gwiazdami tegorocznej edycji byli Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży. Pomimo nie sprzyjającej aury pogodowej impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do zobaczenia za rok.