Nowość! Studio Filmowe KCK

NOWOŚĆ!
OD SCENARIUSZA DO KINA czyli Studio Filmowe KCK
Napisanie scenariusza filmowego, zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy i aktorów, praca nad montażem i udźwiękowieniem – to wszystko czeka uczestników I Warsztatów Filmowych w Kartuskim Centrum Kultury. Uczestnicy będą uczyć się i odbywać praktyki pod okiem twórcy filmowego Piotra Emanuela Dorosza.
Uczestnicy warsztatów będą mogli sprawdzić się na różnych etapach przygotowywania filmu. Zajmiemy się tworzeniem scenariuszy, planowaniem zdjęć, światłem, posługiwaniem się kamerami i aparatami hybrydowymi oraz postprodukcją, czyli montażem i udźwiękowieniem.
Zajęcia odbywać się będą w Kartuskim Centrum Kultury. Warsztaty kierowane są do osób indywidualnych, szkół i instytucji kultury, kółek teatralnych itp.
Prowadzący oferuje szeroką gamę zajęć na warsztatach filmowych, które mogą wspierać wiele aspektów programu nauczania. Sztuka, dramat, historia, język angielski, edukacja osobista, społeczna, zdrowotna, ekonomiczna i obywatelska, socjologia i nauki ścisłe to tematy, które będziemy realizować. Tworzenie filmów oferuje młodym ludziom kreatywny i urzekający sposób rozwijania ich umiejętności projektowych i prezentacyjnych.
Ideą programu koła filmowego jest umożliwienie uczestnikom interesujących się fotografią i filmem rozwoju personalnego oraz pasji i zainteresowań artystycznych. Warsztaty techniki fotografii traktowane są jako wstęp do zdobywania wiedzy o utrwalaniu ruchomego obrazu (filmu).
W Studio Filmowym KCK planowany jest również comiesięczny challenge filmów krótkometrażowych – uczestnicy będą losować temat, styl, technikę i w grupach realizują krótki film, który będzie zamieszczony na kanale YT.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres biuro@centrum.kultury.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na otwarte spotkanie 10 listopada w godzinach 16 do 20 w Kartuskim Centrum Kultury.