Powiatowe eliminacje 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”.
Do tegorocznych eliminacji „Rodnej Mowy” zakwalifikowało się 55 uczestników z 7 gmin, których podzielono na 5 kategoriach wiekowych. Wszystkich oceniała trzyosobowa komisja, w skład której weszli
- Przewodnicząca Jolanta Czerwińska
- Członek Małgorzata Węsiora
- Członek Maria Dradrach
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy uczestnictwa.
51. Konkurs Rodno Mowa w Kartuzach – zwycięzcy
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA I KLAS „O”
I miejsce Liliana Szczęsna ZKiW Dzierżążno
II miejsce Kornelia Pawela SP Borcz
III miejsce Lena Rydlewicz SP Tuchom
Wyróżnienie Wiktoria Piechowska ZKiW Stężyca
Wyróżnienie Lidia Kożyczkowska SP Kiełpino
KATEGORIA KLAS I – III Szkół Podstawowych
I miejsce Kornelia Gliniecka SP Sulęczyno
II miejsce Amelia Marcińska SP Lisie Jamy
III miejsce Alan Neubauer ZKiW Kamienica Szlachecka
Wyróżnienie Alicja Falk SP Tuchom
Wyróżnienie Agata Rompa SP Sierakowice
KATEGORIA KLAS IV – VI Szkół Podstawowych
I miejsce Franciszek Tusk SP Żukowo
II miejsce Beata Puzdrowska SP Goręczyno
III miejsce Filip Neubauer ZKiW Kamienica Szlachecka
Wyróżnienie Wiktoria Leman Zespół Szkolno Przedszkolny Szopa
Wyróżnienie Amelia Orłowska SP Sulęczyno
KATEGORIA VII-VIII
I miejsce Jakub Bojanowski SP Mojusz
II miejsce Oliwia Daleka ZKiW Kamienica Szlachecka
III miejsce Magdalena Konkol SP Pomieczyno
Wyróżnienie Weronika Zarach SP Węsiory
Wyróżnienie Adam Ducher SP Somonino
KATEGORIA Ponadpodstawowe
I miejsce Wiktoria Daleka Kartuskie Centrum Kultury
II miejsce Anna Frankowska I LO w Kartuzach
III miejsce Magdalena Damps Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Sierakowice
Wyróżnienie Oskar Lejk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Sierakowice
Do finału konkursu, który odbędzie się (11 czerwca 2022 r. przesłuchania -12 czerwca finał) w Chmielenie zakwalifikowały się następujące osoby:
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA I KLAS „O”
I miejsce Liliana Szczęsna ZKiW Dzierżążno
KATEGORIA KLAS I – III
I miejsce Kornelia Gliniecka SP Sulęczyno
KATEGORIA KLAS IV – VI
I miejsce Franciszek Tusk SP Żukowo
KATEGORIA VII-VIII
I miejsce Jakub Bojanowski SP Mojusz
KATEGORIA Ponadpodstawowe
I miejsce Wiktoria Daleka Kartuskie Centrum Kultury
Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.