Wspomnień czar… „Małe Miasto Kartuzy”

Wspomnień czar… „Małe Miasto Kartuzy” to zeszłoroczne półkolonie w Kartuzach dla około 100 dzieci! Niezapomniane chwile wspominamy w załączonym reportażu.
„Małe Miasto” to program skierowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat, który polega na symulacji dorosłego życia w mieście, specjalnie stworzonym na potrzeby projektu.
„Małe Miasto” to symulacja dorosłego życia w mieście, specjalnie stworzonym na potrzeby projektu. Przez 5 dni, mali uczestnicy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W tym czasie biorą udział w warsztatach edukacyjnych u Przedsiębiorców, reprezentujących różne branże. Za wykonane czynności uczestnicy otrzymują walutę „Małego Miasta”, którą mogą wydać od razu lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. Na terenie „Małego Miasta” funkcjonuje Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, Bank oraz inne instytucje.
Przedsięwzięcie było współorganizowane przez Kartuskie Centrum Kultury i @Fundacja Kaszubska, finansowe przez @Fundacja BGK. Półkolonie na długo zostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i naszej.